Jazmínový čaj účinky

Jazmívový čaj poznáme už takmer 700 rokov. Najčastejšie sa do neho pridáva zelený čaj, vysoko kvalitné voľné čajové lístky sa miešajú s lupeňmi jazmínu, čo dáva čaju jemnú, mierne sladkastú chuť a aromatickú vôňu.

Jazmínové kvety symbolizujú čistotu, mier a večnú lásku. Ak stále neviete, ktorý z našich kvalitnych sypaných čajov si vybrať, stavte na jasmínovú klasiku.

Až ho ochutnáte, stane sa aj Vaším favoritom.

Jazmívový čaj ponúka množstvo zdravotných výhod

Posilňuje imunitný system

Jazmín patrí do dlhého zoznamu rastlinných liekov, ktoré bojujú proti chorobám. Antioxidačné a protizápalové vlastnosti jazmínu chránia imunitný system Vášho tela pred škodlivými látkami a voľných radikálmi.
 

Znižuje riziko rakoviny

Polyfenoly v jazmínovom zelenom čaji ničia toxíny aj karcinofénne enzýmy, ktoré sa nachádzajú v rakovinových bunkách a nádoroch. Výskumníci uvádzajú, že jazmínový čaj výrazne znižuje riziko rakoviny prsníkov, pľúc a žalúdka.
 

Podporuje zdravie srdca

Skupina antioxidantov známych ako katechíny, ktoré sa nachádzajú v jazmínovom čaji, zabraňujú oxidácii vo vašich tepnách, pomáhajú tak predchádzať infarktu, srdcovým chorobám a mŕtvici.
 

Zmierňuje stres

Jazmín sa používa aj v aromaterápii na uvoľnenie tela a upokojenie mysle. Ak máte radi jeho vôňu, bude pôsobiť ako prírodné antidepresívum a zlepšovač nálady.
 

Reguluje hladinu glukózy v krvi

V boji proti cukrovke sa jazmínový čaj tiež ukázal veľmi cenný. Pitie jazmínového zeleného čaju môže zvrátiť negatívne dopady diabetes na určité bielkovinové séra. Pre tých s cukrovkou pracuje ako regulátor a ako prevencia proti nej.

Ochutnajte náš zelený čaj JAZMÍN

Tento čaj môže byť dobrým doplnkom každej diéty ako pomôcka k chudnutiu, pretože jeho antioxidačné vlastnosti pomáhajú zvýšiť metabolizmus. Čaj je 100% prírodný produkt, neobsahuje žiadne prídavné arómy.