Čierny čaj vs Zelený čaj

Čierny čaj vs zelený čaj začínajú listami! Listy zeleného čaju sa zahrievajú, aby sa zastavila oxidácia a udržali listy zelené.

Čierny čaj je úplne oxidovaný, čo umožňuje listom zhnednúť alebo sčernieť. Aj keď je čierny čaj bohatý a silnejší s tmavým vzhľadom, zelený čaj je v tele ľahší a zvyčajne obsahuje menej kofeínu. Každý čaj má svoje výhody.

Je lepší zelený alebo čierny čaj?

Na svete každú sekundu sa skonzumuje približne 25 000 šálok čaju. Toto číslo v nadchádzajúcej budúcnosti pravdepodobne sa zvýši, pričom už dnes je na druhom mieste ako najkonzumovanejší nápoj na svete. Aký čaj by ste teda mali piť? Čierny čaj alebo zelený čaj, je to vášnivá diskusia, ktorá si vyžaduje čas na preštudovanie podrobností a správnu voľbu pre vás.

V priebehu rokov kľúčové rozdiely sa prejavili v konzumácii zeleného čaju a čierneho čaju. Len v roku 2019 predstavovalo 85% konzumovaného čaju v Amerike čierny čaj, zatiaľ 15% predstavovalo zelený čaj.

číerny čaj

Nasledujúce body vysvetľujú nárast konzumácie čaju.

  • Čaj sa predáva za nižšiu cenu v porovnaní s inými nápojmi, ako je káva
  • Je to jednoduché a ľahké na prípravu
  • Dobre sa mieša s rôznymi príchuťami a bylinkami
  • Flavonoidy, tiež známe ako antioxidanty, môžu mať protizápalové účinky.

Na celom svete existuje šesť rôznych druhov čaju, od zeleného, čierneho, bieleho, žltého, postfermentovaného a oolongu. Napriek tomu, že každý z týchto čajov pochádza z tej istej rastliny známej ako Camellia Sinensis, má inú chuť, vôňu, farbu a zloženie.

Ochutnajte náš zelený čaj DETOX

Čaj Detox 2+1

DETOX sypaný zelený čaj 2+1 ZDARMA

Veľa bylín, trochu zeleného čaju a je čas na Detox. Jemný a napriek tomu účinný. Pokiaľ chcete dodať svojmu telu dávku antioxidantov, skutočne nemusíte chodiť ďaleko. Stačí Detox čaj, ktorý sa vďaka bohatému obsahu radí jednoznačne k tým najlepším čajom na detox. A to všetko bez pridaných konzervačných látok a umelých farbív. Nová obľúbená detoxikačná rutina vo forme lahodnej a horúcej šálky čaju. Špeciálna funkčná bylinná zmes, ktorá účinne zbaví telo toxínov.

Rozdiel medzi zeleným čajom a čiernym čajom

Chuť a vzhľad

  • Čierny čaj má silnejšiu chuť so zvláštnym pocitom sladu, medu a korenia.
  • Zelený čaj býva ľahší s jedinečnou jemnejšou chuťou a oceánskym vzhľadom.
  • Čierny čaj predstavuje uvarenú červenkastú medenú tému, zatiaľ čo zelený čaj má pri varení svetlo zlatú farbu až po machovú zelenú.
Čierny čaj účinky | ClikkTEA

Príprava

  • Na prípravu zeleného čaju priveďte vodu do varu, nechajte 1 minútu vychladnúť a potom lúhovať 1–3 minút pri prvom lúhovaní, lístky zeleného čaju ale môžete nechať lúhovať až 4x. Od 3. nálevu zvyšujte teplotu vody aj dobu lúhovania.
  • Čierny čaj zalejte vodou s teplotou 100°C a potom lúhovať 2–5 minút.

Spracovanie

Listy použité vo výrobnom procese pochádzajú z tej istej rastliny Camellia Sinensis, rozdiel je v procese spracovania.

Listy čierneho čaju prechádzajú kompletným oxidačným procesom, zatiaľ čo listy zeleného čaju nie. Tento proces zahŕňa prvé sušenie listov čierneho čaju po zbere, aby sa znížil obsah vlhkosti.

Zelený čaj neprechádza žiadnou formou oxidácie. Namiesto toho sú jeho listy po zbere mierne sparené, aby sa zastavila oxidácia a vädnutie, čo mu dodáva jasne zelenú farbu a rastlinnú chuť. Potom sa listy zrolujú do konečného tvaru a sušia sa.

Zdravotné výhody: čierny čaj vs zelený čaj

Ďalším rozdielom sú ich prínosy pre zdravie. Oba čaje sú dobré pri riešení rôznych zdravotných stavov v závislosti od ich zloženia. Zelený čaj je napríklad známy tým, že pomáha vášmu žalúdku a tráveniu, zatiaľ čo čierny čaj dodáva energiu.

Koľko kofeínu je v čiernom čaji vs zelenom čaji?

Hladinu kofeínu ovplyvňuje niekoľko faktorov, ako je čas lúhovania, teplota varenia, akosti čaju a odrody čaju. Kofeín čierneho čaju je zvyčajne vyšší ako kofeín zeleného čaju.

Čo je zdravší zelený čaj alebo čierny čaj?

Zelený aj čierny čaj obsahujú antioxidanty, ktoré môžu telu pomôcť. Je osobnou preferenciou, ktorý čaj sa rozhodnete piť a ako môže pomôcť vášmu zdraviu!

Je čierny čaj pre vás lepší ako bežný čaj?

Pri rozhodovaní o vhodnom čaji závisí od vašich osobných preferencií týkajúcich sa chuti a účelu pitia. Vďaka komplexnému procesu oxidácie bude čierny čaj vždy silnejšej chuti ako ostatné druhy bežného čaju.

Čierny čaj obsahuje kofeín a funguje ako skvelý posilňovač energie. Preto vám najlepšie poslúži, ak hľadáte niečo, čo vám zdvihne náladu.

Čierny čaj účinky | ClikkTEA

Ktorý čaj obsahuje viac antioxidantov?

Čierny alebo zelený čaj obsahuje viac antioxidantov? Zelený čaj obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, o ktorých je známe, že pomáhajú nášmu telu.

Je v poriadku piť čierny čaj každý deň?

Pitie mierneho množstva čierneho čaju každý deň je pre väčšinu dospelých zvyčajne v poriadku. Čo je to mierne množstvo? Aj keď sa u väčšiny ľudí líši, zvyčajne sú dve až tri šálky čierneho čaju považované za mierne.

číerny čaj

Ochutnajte náš čierny čaj ROSE

Čaj Rose 2+1

Rose sypaný čierny čaj 2+1 ZDARMA

Teraz, keď viete už všetko o čiernom čaji a zelenom čaji, odporúčame vám vyskúšať lahodný čierny čaj. Originálny čierny čaj ClikkTEA Rose je skvelou voľbou pre šálku čierneho čaju. Kráľovnú kvetov považujú mnohé kultúry za symbol krásy a lásky.  Ruža a čierny čaj je klasický pár, pretože sladkosť ruží skvele pasuje ku teplejším chuťovým profilom dobrých čiernych čajov.