Očistná kúra s Detox čajom

Detoxikačná kúra znamená očistu tela od škodlivých látok. Na tento účel má každý v prvom rade vlastné telo – obličky, pečeň a uzliny, ktoré nás zbavujú škodlivých látok veľmi účinne, pokiaľ sme zdraví. Čo sa týka prírodného detoxu prostredníctvom čajov, ide o výpomoc telu v jeho prirodzených funkciách napríklad tým, že budeme pravidelne piť čaje zo zdraviu prospešných byliniek, ktoré sa po stáročia pili s účelom odľahčiť organizmus a načerpať novú energiu. Ak naviac chceme schudnúť, môžeme súčasne s diétou absolvovať aj očistnú kúru pomocou detox čajov – dodatočne to podporí aj efekt diéty. Pamätajme však aj na to, že v chladnom období je prirodzené mať na tele trochu viac tuku, ktorý aj zmenou obdobia môže sám zmiznúť.

Očistné čaje na detox – tiež nazývané aj detox čajepomáhajú telu zbaviť sa škodlivých látok podporou jeho regenerácie.
Prostredníctvom vyváženej stravy, dostatočného pohybu a športovania, v kombinácii s pravidelným pitím detox čajov počas obdobia niekoľkých
týždňov sa naštartuje metabolizmus. Výsledkom je novonadobudnutá energia – a možno aj o kilo či dve menej na váhe. Dôležité pri detoxe je však vždy nasledovné: konzumujme najmä bielkoviny, vlákninu, minerálne látky a čerstvé potraviny. Úplne sa treba vyhýbať živočíšnym produktom, alkoholu a nikotínu.

Prijímanie tekutín – pri detoxe nevyhnutnosť

Alfou a omegou pri detoxikačnej kúre je prijímanie dostatočného množstva tekutín. Popri dodržiavaní výdatného pitného režimu v podobe vody je dobré siahnuť po detox čajoch. Prepláchnu telo a zároveň z neho pomôžu odviesť škodliviny. Detox čaje sú zmesou špeciálnych liečivých bylín, ktoré sú známe svojím očistným efektom na celé telo, preto nie sú porovnateľné s bežnými čajmi. Sú to prírodné prostriedky otestované časom, ktoré slúžia predovšetkým na to, aby sme sa cítili lepšie.

Ktorý čaj je ten pravý pre Vás?

Na výber sú detox čaje z rôznych zdraviu a telu prospešných byliniek. Napríklad:

  • Zázvor stimuluje trávenie 
  • Púpava čistí žalúdok, čím vylepšuje trávenie
  • Pestrec mariánsky pôsobí proti zápalom, infekciám a je bohatým zdrojom antioxidantov
  • Žihlava stimuluje metabolizmus
  • Zelený čaj obsahuje antioxidanty, ktoré chrání nás pred pôsobením voľných radikálov

Vyberte si ten správny detox čaj – a poriadne si ho vychutnajte. Pretože aj to je podstatnou súčasťou detoxikačnej kúry: spomaliť, vyhýbať sa stresu a sústrediť sa na seba. 

Čo detoxikačná kúra prináša a koľko by mala trvať?

Detoxikačná kúra prináša pohodu, dokáže prispieť k celkovému pokoju a tým aj prebudiť nové sily. Čo sa týka vizuálneho efektu, kúra sa dokáže postarať o viditeľne čistejšiu pleť a aj lesklejšie vlasy. Očistná kúra by mala trvať od troch do desiatich týždňov. Počas tohto obdobia si šálku detox čaju doprajte maximálne 2-3 krát denne.

Dôverujem sile prírody

Objavte u nás výber vysokokvalitných detox čajov, vhodných na detoxikáciu. Sú špeciálne namiešané tak, aby detoxikovali organizmus a v závislosti od druhu je výborné vychutnať si ich ráno, na obed či večer. Vyberte si z lahodných byliniek a zeleného čaju, ktoré nielen dobre chutia, ale postarajú sa aj o spestrenie vašej detoxikačnej kúry!